De gemeente Almere en Windesheim zijn begonnen met de voorbereidingen van de bouwstart van het nieuwe campusgebouw op de Esplanade.
De bouw van het nieuwe Windesheimgebouw in hartje Almere gaat binnenkort starten, een half jaar later dan gepland. Eind januari is de gemeente begonnen met het iets verleggen van de oprit naar de overdekte parking Hospitaalgarage, pal naast het bouwterrein.

Start binnen enkele weken
Het oude stuk oprit wordt straks gebruikt voor het bouwverkeer. Naast de parkeergarage wordt binnenkort de eerste hijskraan geplaatst. Waarschijnlijk kan de bouw binnen enkele weken starten. Windesheim is eind januari begonnen met voorbereidende grondwerkzaamheden op het terrein.

Binnenkort wordt de bouwkeet op de Esplanade geplaatst van BAM Bouw & Techniek, die het tien verdiepingen tellende pand gaat bouwen. Ook worden er al twee grote grondwaterputten geslagen die nodig zijn voor de energiebron van het gebouw.

Eerste paal
Windesheim hoopte lange tijd dat de eerste paal al in 2025 geslagen zou kunnen worden, maar uiteindelijk lukte dat niet. Het groene licht voor de bouwstart is nu in zicht. Maar het uitstel betekent ook dat het opleveren van het gebouw waarschijnlijk niet zoals gepland aan het einde van 2027 kan gebeuren.

Domeindirecteur Hasib Moukaddim van Windesheim Flevoland liet onlangs al weten dat de opening van het nieuwe pand nu gepland staat voor september 2028. De bouwvakkers zullen nog flink moeten voortmaken om het pand in het voorjaar van 2028 te kunnen opleveren.

Wie de activiteiten op het Esplanade terrein live wil volgen kan de BouwApp downloaden:
Klik hier voor de download van de BouwApp via Apple
Klik hier voor de download van de BouwApp via Android
Er is 1 reactie op “Bouwstart nieuw pand Almere in zicht”