Komt het waterflesje van A naar B? Dat was de grote vraag tijdens de afsluiting van het project DriveXchange, waar alle eerstejaars van de opleidingen werktuigbouwkunde, elektrotechniek en technische bedrijfskunde het afgelopen semester aan meededen.
De opdracht was duidelijk: de rijdende robot of AGV (automated guided vehicle) moet het flesje bij het beginstation oppikken en via de witte lijn naar het eindstation brengen. Het volgen van de lijn lukte vaak nog wel; het oppikken en afgeven van het waterflesje bleek de grootste hobbel voor de achttien teams.
Deadlines
De grootste uitdaging van het project zat vooral in de communicatie tussen de studenten van de drie opleidingen, vertelt eerstejaars Mohamad: “Dat ging nog wel eens moeizaam. En het was voor sommige teams lastig om alles op tijd af te krijgen.”
De teams moesten zich laten sponsoren door bedrijven, zodat duurdere onderdelen konden worden aangeschaft. Mohamad: “De studenten die daar het beste in slaagden, hadden dus over het algemeen ook betere onderdelen. Dat zag je terug in de resultaten.”
En verder

Bewegingsmachine als teambuilding

Daan racete door de outback van Australië: ‘Sliepen langs de weg’

Kyran in Wenen: 'Met vijftig mensen op een grote boot'

Eén jaar na Windesheim: 'Heerlijk om geen student meer te zijn'

Elektrotechniek: Teambuilding met pijl en boog










